Nebezpečné kreditní karty

22.02.2014
Věděli jste, že kreditní karty mohou být nebezpečné? Pokud ne, určitě si přečtěte následující článek.

V čem jsou kreditní karty nebezpečné

Kreditní karty neodmyslitelně patří do každé domácnosti, snad i peněženky. Jejich obrovský rozmach sebou přináší společně s neinformovaností klientů velká rizika. Poskytovatelé těchto kreditních karet lákají na věrnostní výhody spojené s používáním při finančních transakcích. Ne zřídka se setkáme s nejrůznějšími bonusy v podobě bezúročného období, odměnou za nákupy, cestovní pojištěním. Finanční poradci tvrdí, že český klient je k těmto plastovým pomůckám velice ostražitý, za čímž stojí strach. Jsou kreditní karty bezpečné, a jaké rizika jsou s jejich používáním spojená?

Určitě znáte mnoho lidí, kteří se potýkají s finanční nouzí. Splátky jim přerůstají přes hlavu a jejich život se stává stále nepříjemnějším. Ve velké většině za vším stojí právě kreditní karty a okamžitý přístup k penězům, jež vlastně nejsou vaše. Překračování limitu a půjčky na spotřební zboží se stávají každodenní rutinou.

Kreditní karty dokážou své klienty dokonale zmanipulovat. Vytáhnout z peněženky 20 000 tisíc je mnohem obtížnější, než zaplatit stejnou částku digitální formou. Jsme tak nevědomky nuceni nakupovat více, než je doopravdy třeba.

Kreditní karta pouze půjčuje

Přednostně je důležité si uvědomit, že jakákoliv transakce zasahující svým rozsahem za limit vašich reálných možností je půjčkou. Kreditní karta za vás nikdy nic neplatí, pouze vám umožňuje zakoupení věci, na kterou aktuálně nemáte. Tato strategie vás může během velmi krátkého období dostat do takového dluhu, že nestačíte zápornou hodnotu včas zaplatit a bezúročné období se stane úročným. Následně na vás mohou bankovní instituce vyrukovat i s 20% úrokem a více. Největším nebezpečím tedy je vysoký úrok a poplatky, které plynou z neschopnosti se dostat do plusových hodnot.

Kreditní karta dobrý sluha, zlý pán.

Kreditní karta používaná s rozmyslem je skvělým pomocníkem v případě potřeby. Zvolte si raději takovou, která má nízký úvěrový limit. Kreditní karty nepatří do rukou nedisciplinovaných osob. Právě tato oblast klientů se dostává do rizikových situací, kdy nejsou schopni splácet, co si vypůjčili. Po bitvě je každý generál a před ní vám nikdo nepoví, jestli bude kreditní karta ve vašich rukách cenným nástrojem nebo naopak. Vše se dozvíte až s jejím používáním. My vám můžeme doporučit zvolení nízkého úvěrového rámce, který nepřevyšuje hodnotu do 10 000Kč.

Kreditní karty tedy umějí vypomoct s ohledem na okamžitost vyřízení, ovšem pod se necháte zlákat jejich dostupností, dostanete se ve velmi krátkém časovém horizontu do začarovaného kruhu. Odborníci se shodují, že absence bankovek činí peníze méně důležité a lidé se tak nebojí utrácet horentní sumy. Před každou aktivací kreditní karty si pečlivě promyslete, jestli ji opravdu potřebujete.

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku
© 2002 - 2023     Tvorba WWW stránek
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze